Cmentarz Komunalny – Karakule / Białystok

Białystok Cmentarz Komunalny Karakule
5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes
Print Friendly, PDF & Email

<span style=”font-weight: 400;”>Cmentarz komunalny w Karakulach znajduje się w obrębie gminy Supraśl, ale powstał w 2009 roku jako cmentarz komunalny służący mieszkańcom Białegostoku. Było to podyktowane koniecznością – na dotychczasowym cmentarzu miejskim, na którym grzebano mieszkańców Białegostoku, zaczynało już brakować miejsc. Obecnie cmentarz w Karakulach nie jest duży, liczy kilkaset grobów, ale stale się rozrasta i wydzielane są nowe miejsca na pochówki.

Godne miejsce pochówku dla różnych osób

Cmentarz ten według planów ma wystarczyć go grzebania zmarłych przez następne 10 lat. Liczy on 8 hektarów, ale na razie uporządkowano tylko jego część. Kiedy prace zostaną zakończone, będzie imponował rozmiarami. Ważną informację stanowi fakt, że Urząd Miasta Białegostoku zdecydował o wydzieleniu na cmentarzu w Karakulach specjalnego obszaru, na którym będą grzebane osoby bezdomne. Ludzie, którzy nie mają bliskich, mogących zająć się godnym pochówkiem, grzebani są, oczywiście z poszanowaniem wszelkich zasad, przez Urząd Miasta i właśnie dla takich grobów przygotowano specjalne miejsce.

Dojazd do cmentarza w Karakulach

Z Białegostoku do cmentarza można dotrzeć autobusem linii 3 i 111, jednak nie dojeżdżają one do samego cmentarza, ale zatrzymują się na przystanku zlokalizowanym pół kilometra od niego, pozostały dystans trzeba więc na razie przejść pieszo. Możliwy jest także dojazd autobusem PKS. W tym roku ma się to jednak zmienić, ponieważ planowane jest zbudowanie parkingu i pętli autobusowej przy samym cmentarzu.

Kliknij i wybierz jako cel podróży: 

   Cmentarz Komunalny Karakule Białystok Google Maps

Zarządca: Cmentarz Miejski w Białymstoku

ul. Kościelna 1, Karakule
tel. 856539408
e-mail: cmentarzmiejski@onet.eu

Cmentarz Komunalny w Karakulach – Białystok

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

One Reply to “Cmentarz Komunalny – Karakule / Białystok”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × four =