Cmentarz Miejski – Białystok

Białystok Cmentarz Miejski
5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes
Print Friendly, PDF & Email


Jest cmentarzem czynnym. Jednak cmentarz w Białymstoku nie ma już miejsc na tradycyjne – ziemne groby, a wyłącznie na tzw. grobowce, czyli groby murowane znajdujące się w pobliżu alei głównej – za mieszczącym się tu domem pogrzebowym. Co charakterystyczne, zakup taki można dokonać na okres 99 lat. Ze względu na brak miejsc na tradycyjne – ziemne pochówki, uruchomiony został inny cmentarz – w Karakulach, w gminie Supraśl, służący potrzebom mieszkańców Białegostoku.

Kilka podstawowych danych – Karakule

Cmentarz w Karakulach jest jednostką położoną na ośmiu hektarach powierzchni. Liczba pochowanych tu osób sięga około 400, co nie jest równoznaczne z ilością nagrobków, bowiem znajduje się tu spora ilość nagrobków rodzinnych. Szacunkowo pochówek będzie możliwy tu przez jeszcze około 10 lat. W przeciwieństwie do niego cmentarz w Białymstoku posiada wyłącznie pojedyncze miejsca, przede wszystkim w grobach likwidowanych. Część osób chowana jest też w pustych grobach rodzinnych.

Dojazd do cmentarza w Białymstoku

Dojazd do cmentarza, który mieści się w pobliskich Karakułach nie należy do najprostszych. Na powstały w 2010 roku cmentarz można dojechać komunikacją miejską, jednak przystanki zostały dość znacznie od niego oddalone. Najłatwiej dotrzeć tu zatem samochodem lub … rowerem. Dojazd rowerem, czy autobusem stanowić może jednak spore utrudnienie, zwłaszcza jeśli odwiedzający groby swoich bliskich chcieliby złożyć na nich kwiaty, czy zapalić znicze.

Kliknij i wybierz jako cel podróży: 

   Cmentarz Miejski Białystok Google Maps

Zarządca: Cmentarz Miejski w Białymstoku

ul. Władysława Wysockiego 63, 15-168 Białystok
tel. 856539408
e-mail: cmentarzmiejski@onet.eu

Cmentarz Miejski w Białymstoku

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

One Reply to “Cmentarz Miejski – Białystok”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × four =